Kiralama Koşulları

Tokat Araç Kiralama olarak bizden araç kiralama yapabilmek için kiracılarımızın,

 • Minimum 21 yaşını doldurmuş olması, 
 • En az 2 yıllık ehliyet sahibi olması (Latin alfabeli olmayan ehliyetlerde, kiracının kendi ehliyetinin yanında uluslararası ehliyet ibrazı zorunludur.)
 • Kendi adına geçerli ( en az 6 aylık kullanılması kaydıyla) kredi kartına sahip olması gerekmektedir.
 • Araç gruplarına göre yeterli finansal sorgu kriterlerine sahip olmak gerekmektedir.

Araç kiralama süreleri 24 saatlik süre üzerinden hesaplanmaktadır. Kiracılarımıza 24 saatin sonunda 2 saatlik opsiyon sağlanmaktadır. 2 saate kadar olacak gecikmelerde ek bir ücret yansıtılmamaktadır. Ancak, 2 saati aşan gecikmelerde tam kiralama gün ücreti olası diğer ek hizmetlerle ( koruma paketi, çocuk koltuğu, ek sürücü v.b.) birlikte yansıtılır. Kiralama ücretine muafiyetsiz koruma paketi, KDV ve 250 km/günlük sınırlı km kullanımı dahildir.

Araçlarımız günlük 250 km ücretsiz kullanım sınırlıdır. 7 güne kadar 1.750 km ücretsiz kullanım hakkı vardır. 7 gün ve üzeri kiralamalarda ise toplam ücretsiz km sınırı 3500 km’dir. Kiralama süresi içerisinde, km aşımı halinde, kiralanan araç grubuna bağlı olarak aşılan her bir km için 2,00 ₺ ek ücret tahsil edilmektedir. 

Araçlarımızda adil yakıt politikası izlenmektedir. Buna göre kiracı aracın yakıtını aldığı seviyede teslim etmekle yükümlüdür. Araç dolu depo teslim edilmesine rağmen eksik yakıtla iade edildiği taktirde, eksik yakıt bedeli güncel pompa litre fiyatına %20 ilave edilip, 250 ₺ hizmet bedeliyle beraber tahsil edilir.

Yurtdışı ikametli ve pasaportlu kiracılarımız, ülkeye giriş yaptığını gösterir resmi makamlarca mühürlü pasaportlarını ibraz etmesi halinde herhangi bir km sınırı ve kredi kartı zorunluluğuna tabi değillerdir.

Kiralanan araçlar yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir. Yurtdışına geçiş izni yoktur.

Kiracılarımız, kiraladıkları aracı, alış ofisinden farklı bir lokasyona bırakılması halinde alış ve bırakış ofislerine bağlı olarak ek, tek yön kiralama ücreti ortaya çıkmaktadır.

Kiralama sırasında kiracılarımızdan araç gruplarına bağlı olarak ayrıca bloke alınmamaktadır.

Kiracılarımız genç sürücü paketi kullanarak üst sınıfa kadar araç kiralama imkanı sağlayabilir. Genç sürücü paketi günlük ilave ücret karşılığında verilmektedir.

Araç gruplarına bağlı yaş, ehliyet ve bloke şartları aşağıdaki gibidir:

ARAÇ GRUBUYAŞEHLİYET YAŞI
EKONOMİK21 YAŞ2 YIL
MİNİ-VAN23 YAŞ2 YIL
ORTA23 YAŞ3 YIL
ÜST25 YAŞ5 YIL
PREMIUM27 YAŞ5 YIL
MİNİBÜS27 YAŞ5 YIL


Yapılan rezervasyonlar genel kiralama koşullarının sağlanması halinde teslim edilmektedir. Genel kiralama koşullarının yerine getirilememesi halinde rezerve edilen araç teslim edilemez. Rezervasyonlar araç grubu garanti edilerek yapılmaktadır. Marka, model veya renk garantisi verilmemektedir.

Online yapılan rezervasyonlarda alınan ödemeler, rezervasyon iptali halinde tümüyle iade edilmektedir.

Rezervasyon veya kiralama uzatma talepleri Tokat Araç Kiralama ofislerinin vereceği onayla gerçekleşir. Onay alınmayan uzatmalar için kiralama ücreti uzatma yapılan her gün için kiralama bedelinin %100 artırımıyla ücretlendirilmektedir.

Kiralanan araçların erken teslimi halinde son 3 günün iadesi yapılmamaktadır.

Rezervasyonla ilgili değişiklik taleplerinizi doğrudan rezervasyon yaptığınız kanal üzerinden iletmeniz gerekmektedir. Olası tüm rezervasyon değişikliği ya da soruları için reklam@tokatarackiralama.com veya +905539473158 çağrı merkezi numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kiralama süresinde ortaya çıkabilecek trafik cezaları, herhangi bir kurumun verdiği cezalar, HGS-OGS otoyol kullanım ücretleri, ek hizmetler (kış lastiği,ek sürücü, çocuk koltuğu v.b.) kiracıların ödeme sorumluluğundadır. HGS ücretlerinin kiralama süresi içerisinde yapılan kullanımı, %18 KDV eklenerek hesaplanmaktadır.
Aracın dış ve iç tarafında standart araç temizleme işlemiyle giderilemeyecek derecede çöp, kir vs. bulunması halinde aracın detaylı temizlik bedeli kiracıya yansıtılır.

Kiralanan araçlar kiracıdan başkası tarafından kullanılamaz. Ancak, ek sürücü ilave edilerek aracın tanımlanan kişi tarafından da kullanımına imkan verilebilir. Ek sürücü ve kiracıdan başka bir kişinin aracı kullanması halinde ortaya çıkabilecek tüm hasar v.b. işlemlerden doğrudan ve tümüyle kiracı sorumludur. Herhangi bir koruma paketi alınsa bile geçersizdir.

Kiralanan araç aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılamaz: 

 • Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu veya mal taşınmasında, 
 • Herhangi bir vasıta ya da treyleri itmekte veya çekmekte, 
 • Gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında veya diğer gayri kanuni işlerde, 
 • Alkol veya uyuşturucu madde almış bir kişi veya ek sürücü olarak belirtilmeyen bir sürücü tarafından, 
 • Motorlu sporlarda (yarış, sürat tayini, ralli, sağlamlık ve hız denemeleri dahil), 
 • Vasıtaya zarar verecek şekilde ve yükleme haddini aşacak yük/ eşya taşınmasında, 
 • Vasıtaların marka ve modelini dikkate alarak kiralama amacına uygun olmayan şekilde yer ve şartlarda (arazi, dağlık arazi, kum, bataklık, dere yatağı vs. gibi) ve amaçları dışında teknik yapılarına ve tahammül güçlerine uygun olmayan yer ve yollarda, kısaca olağan dışı ve trafik koşullarına uygun olmayan yol şartlarında.


Aşağıdaki durumların herhangi birinde kiracılarımız trafik polisi veya jandarma birimlerinden destek almalılar:

 • Çift taraflı kazalarda tarafın/tarafların ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçelerinin fotokopisini veya okunaklı görselini almak,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
 • Olay yeri kazanın şekli ve bulunduğu yeri araç plakası görünecek şekilde birden fazla görselini edinmek,
 • Yeterli güvenlik önlemi almadan aracı terk etmemek,
 • Sürücüde akıl sağlığı ve alkol şüphesi varsa,
 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanıyorsa,
 • Kazaya karışan araçlardan biri resmi plakalı ise,
 • Kamuya ait eşyada zarar meydana geldiyse,
 • Kazada sadece 3. Kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin Trafik sigortası yok ise,
 • Trafik kazası ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanmışsa,
 • Kaza oluşunda karşı sürücüyle anlaşamamanız halinde

Tokat Araç Kiralama’dan kiralanan araçlar Rent a Car Kaskolu korumalı olarak teslim edilmektedir. Muafiyetsiz koruma paketi, kiralama süresi içerisinde araçta meydana gelebilecek olası kaza ya da hasarın tamamıyla kullanıcı tarafından ödenmesini tanımlamaktadır.

Tokat Araç Kiralamayla ilgili soru, öneri ve taleplerinizi doğrudan reklam@tokatarackiralama.com ve +90 553 947 31 58 çağrı merkezimizden bize ulaşarak iletebilirsiniz.

05415704344